Pirma programa Spausdinti
( 8 Votes )
Parašė Vidmantas Šarkys   

Jeigu perskaitėte mūsų diegimo instrukcijas ir įsidiegėte Python programavimo aplinką, pats metas joje parašyti pirmą programą.

Tradiciškai, programa bus labai paprasta, tačiau gali būti sudėtinga pastebėti vien tai, kaip sukurti veikiantį programos failą. Tai ir apžvelgsime. Python Shell - tai interpretatoriaus langas. Jame galime atlikti pavienius veiksmus (juos detaliau paminėsime kitoje pamokoje). Tačiau sukurti programą (paeiliui vykdomų komandų rinkinį) juo mums pavyks nebent tik labai nepatogiu būdu. Pirmiausiai, atsidarykime IDLE, o jo viršuje pasirinkime atidaryti naują langą:

Atsidarys tuščias Python programos laukas, kuriame galime rašyti norima kodą. Parašykime labai trumpą ir elementarią programą:

Sukūrėme kintamąjį "vardas", kuris įgaus mūsų įvestą reikšmę (kintamasis yra string tipo, o tai leis mums įvesti įvairius simbolius). Kitoje eilutėje spausdiname ekrane teksto eilutę, kurioje įsiterpusi mūsų kintamojo reikšmė - įvestasis vardas. Atkreipkime dėmesį, jog, kitaip nei daugumoje kitų programavimo kalbų, nereikia laikytis tam tikros struktūros ar reikalavimų (nurodyti programos vardą, programos pradžią - FPS, aprašinėti funkcijas, standartines bibliotekas - C/C++ programos kode). Todėl dėmesys iškart krypsta tiesiai į vykdomą programos kodą, o ne į žemo lygio direktyvas.

Prieš paleisdami programą turime ją išsaugoti:

Pasitaiko atvejų, kuomet, dėl neapsižiūrėjimo ar tam programavimo aplinkos ypatybių, nenurodomas programos failo plėtinys .py . Rekomenduojame visuomet patikrinti, ar programa išsisaugojo su šiuo plėtiniu. Jeigu ne - python interpretatorius šio failo gali neatpažinti. Tuomet plėtinį tektų prirašyti patiems. Pats metas paleisti programą:

Atsidarys IDLE langas; būtent jame ir bus vykdoma programa (jeigu failą paleistumėme nesinaudodami IDLE, programa vyktų konsolės lange) :

Mūsų pirmoji programa veikia!! Jeigu susidūrėte su problemomis, apsilankykite forume.