Python diegimo instrukcija Spausdinti
( 11 Votes )
Parašė Vidmantas Šarkys   

Pirmiausiai apžvelgsime kaip pradėti dirbti su Python populiariausiose operacinėse sistemose: Windows bei Linux. Parašyti programą Python kalba mums pakanka paprasčiausio teksto redaktoriaus - vėliau tekstinį failą interpretuojant. Tai daryti ypač patogu Linux sistemose, iš kurių dauguma idiegtą Python interpretatorių turi jau po operacinės sistemos instaliavimo. Tačiau mes siūlome kodo rašymui naudoti specializuotą programinę įrangą - tai rašymo procesą padarys paprastesniu, greitesniu. 

Windows ir Linux OS naudosime oficialų Python IDE - "IDLE". Taip pat apžvelgsime ir trečių šalių nemokamą programinę įrangą, kurią galime naudoti abiejose operacinėse sistemose - Aptana Studio.

Aptana Studio 3 - tai galinga, daugiauplatformė ir daugiakalbė programavimo aplinka. Nors skirta pirmiausiai web programų kūrimui, ja galima kurti pilnaverčius, didelės apimties projektus. Geriausios šios programinės įrangos ypatybės: visiškai nemokama, be apribojimų, nesudėtinga instaliacija, realaus laiko klaidų taisymas, sintaksės sufleriai. Taip pat, labai plačios galimybės keisti aplinkos išvaizdą - langų išdėstymą, teksto, fono spalvas, t.t. Mes rekomenduotume išbandyti ir naudotis būtent šia aplinka.