Nuo ko pradėti? Spausdinti
( 0 Votes )
Parašė Aurimas Šimkus   

Kaip jau rašėme skyrelyje "Prolog interpretatoriai", Prolog interpretatorių yra įvairių, skirtų tiek konsolinių, tiek grafinių, tiek susietų dirbti su kitomis platformomis. Didžioji dalis čia parašytų Prolog kalbos pamokų yra skirta pačios programavimo kalbos mokymui. Taigi šioms pamokoms užtenka naudoti paprastą konsolinį interpretatorių. Mes rekomenduojame naudoti SWI Prolog, kuris buvo naudojamas ir ra6ant Prolog pamokas.

 

1. SWI Prolog interpretatoriaus atsisiuntimas 

http://www.swi-prolog.org/download/stable - iš čia atsisiunčiame nauajusią SWI Prolog interpretatoriaus versiją. Ją pasirinkite pagal savo naudojamą operacinę sistemą ir jos realizacijos architektūrą (32bit arba 64bit). Jei abejojate dėl architektūros, drąsiai galite rinktis 32bit versiją.

Atisisuntę instaliacinį failą, instaliuokite interpretatorių. Instaliacijos metu pasiteiravus apie norimus papildomus komponentus, galite pasirinkti juos visus, tačiau daugumai mūsų pamokų užteks ir Base system:

SWI komponentų pasirinkimo langas

 

2. Minimalus interpretatoriaus naudojimas

Žingsniai naujo projekto kūrimui ir vykdymui:

 1. Atsidarome įsidiegtą SWI interpretatorių. Šiame interpreatoriuje rašysime programos užklausas (teiginius) ir skaitysime atsakymus.

  SWI interpratatoriaus langas ir pagrindiniai meniu punktai

 2. spaudžiame File -> New. Pasirinktoje vietoje susikuriame tekstinį failą pasirinktu pavadinimu. Jei šį failą esame susikūrę jau anksčiau, renkamės File -> Edit. PS šis būdas numato Prolog programos redagavimą Prolog tekstiniame redaktoriuje, tačiau šį failą galite susikuri ir redaguoti bet kokiu kitu tekstiniu redaktoriumi, pvz., Notepad++. Kodo failas yra projekto (programos) žinių bazė, kuriame aprašome faktus ir taisykles.

 3. Norėdami susieti norimą tekstinį kodo failą (arba kelis failus) su interpretatoriumi, renkamės File -> Consult ir po vieną pasirenkame šiuos kodo failus.

 4. Pildome pasirinktą konsultuoti kodo failą rašydami faktus ir taisykles. Jį pakeitę, spaudžiame Compile -> Make. Tuomet šis failas bus išsaugomas, o interpretatoriuje jis bus perkrautas automatiškai.

  SWI kodo failo redagatorius ir failo išsaugojimo pavyzdys

 5. Interpretatoriuje galima rašyti užklausas ir skaityti atsakymus.

  Vykdomų užklausų pavyzdys SWI interpreatoriuje