Prolog interpretatoriai Spausdinti
( 0 Votes )
Parašė Aurimas Šimkus   

Visų pirma, reikia pabėžti, kad, skirtingai nei C++ ar FPS yra kompiliuojamos, tai Prolog - interpretuojama programavimo kalba. Tai reiškia, kad Prolog kodas yra vykdomas (interpretuojamas) programos vykdymo metu. Vienas didžiausių to privalumų - kodą galima keisti programos vykdymo metu.

Iš viso yra net trijų skirtingų tipų Prolog programavimo galimybių:

  • konsolės programavimas - programa vykdoma tekstinio dialogo principu,
  • grafinę vartotojo sąsają turinčios programos programavimas,
  • su kitomis platformomis (.Net, JVM) susietos programos programavimas.

Tradicinis ir populiariausias variantas yra pirmasis - konsolės programavimas. Turbūt daugiausiai vertas dėmesio - trečiasis. Galimybė Prolog integruoti su tokiomis platformomis kaip .Net Framework reiškia, kad Prolog suprogramuotus modulius galima naudoti programose parašytose su C# ar kitomis .Net Framework realizuotomis kalbomis.

Keletas Prolog programavimo aplinkų:


Pavadinimas
Platforma
Licencija
Aprašymas
1.
SWI
Win/Mac/Linux
NemokamaVienas populiariausių nemokamų tradicinių Prolog interpreatatorių. Šis interpretatorius naudotas kuriant didžiąją dalį čia esančių Prolog pamokų. Yra realizuoti interfeisai su Java, C ir C#.

2.
Amzi! 
Win/Mac/Linux
Nemokama/Mokama
Vienas populiariausių komercinių Prolog interpretatorių. Realizuotas populiariojoje Eclipse programavimo aplinkoje palaikomoje Google. Pagrindiniai privalumai: paprastas daugiafailių projektų kūrimas, debuginimas. 

3.
Visual Prolog
Win
Mokama
Ši programavimo aplinka išskirtinė tuo, kad yra skirta kurti grafinėms Prolog programoms. Turi "drag&drop" grafinės vartotojo sąsajos kūrimo įrankį.

4.
Prolog.Net
Win/Mac/Linux
Nemokama
Tai į .Net Framework platdormą orientuotas interpretorius. Juo galima interpretuoti C# kodą Prolog programose, tačiau esminis dalykas - Prolog kodo konvertavimas į C#.

5.
tuProlog
Win/Mac/Linux
Nemokama
Į Java orientuotas Prolog karkasas, taip pat turintis ir .Net Framework versiją. Skirtingai nei su Prolog.Net, šis įrankis ne tik gali naudoti Java konstrukcijas Prolog programose, tačiau taip pat galima naudotis Prolog klase ir rašyti prolog kodą Java programose.

Galima pabrėžti, kad 4 ir 5 įrankiai ypatingi tuo, kad jų pagalba galima nemokamai kurti grafinę vartotojo sąsają turinčias Prolog programas. Taip apt galima naudotis ir tokiais resursais kaip tinklas. Tokie įrankiai kaip SWI arba Amzi! turi populiariausių kalbų sąsajas, tačiau paprastai reikia siųstis papildomus įrankius šių sąsajų realizacijai. Tuo tarpu minėtieji yrankiai yra orientuoti atitinkamai į sąsajas su C# ir Java kalbomis.