Programavimas Python Spausdinti

Python - galinga ir patogi programavimo kalba, sparčiai populiarėjanti pasaulyje. Bene akivaizdžiausias šios kalbos privalumas - milžiniškas įtrauktų bibliotekų kiekis. Tai leidžia supaprastinti ir pagreitinti programų kūrimą, kurti universalias, pagal poreikius pritaikytas programas. Python taip pat labai intuityvi programavimo kalba. Dėl to pradedantiesiems nesudėtinga pradėti mokytis programavimo, o labiau patyrę prie šios kalbos pripras akimirksniu.

Su kitomis programavimo kalbomis anksčiau susidūręs žmogus iškart pastebės - tą pačią užduotį galima atlikti šimtu skirtingų būdų! Taip yra todėl, kad Python savyje talpina tiek kitų populiariausių programavimų kalbų sintaksių ypatybes, tiek tūkstančius įvairiausių vidinių funkcijų. Python leidžia paprastai bei intuityviai užsiimti ir objektiniu programavimu.

Python - interpretuojama programavimo kalba, t.y. kodas analizuojamas programos vykdymo metu. Be milžiniško kiekio vidinių bibliotekų yra įtraukta ir daugybė betipių duomenų struktūrų. Minėti aspektai programuotojui suteikia didžiulę programavimo laisvę, leidžia sutrumpinti kodą bei programos rašymo laiką. 

Dauguma Linux distribucijų naudojamų programų parašytos būtent Python programavimo kalba. Apskritai šia kalba programuoti galima praktiškai visose populiariausiose OS: Windows, MacOS, Linux, Solaris, ir kt. Python'u sukurta Mount & Blade žaidimų trilogija, taip pat garsusis MMORPG - Eve Online. Būtent žaidimų kūrimui dažnai naudojamas Panda3D varikliukas, puikiai suderinamas tiek su C/C++, tiek su Python kalbomis.

Šiose pamokose susipažinsime su Python pagrindais - baziniais veiksmais, reikalingiausiomis bibliotekomis bei funkcijomis. Tikimės, jog tai pagelbės kiekvienam programavimo entuziastui, norinčiam susipažinti bei pradėti dirbti su Python.


Skilties autorius: Vidmantas Šarkys