MS Visual C++ EE Spausdinti
( 19 Votes )

Parašė Aurimas Šimkus   

Viena populiariausių ir galingiausių programavimo C/C++ aplinkų yra kompanijos Microsoft sukurtas įrankis "Visual C++". Viena iš šios programavimo aplinkos versijų yra "Visual C++ Express Edition". Ji ypatinga tuo, kad yra visiškai nemokama - tereikia ją parsisiųsti ir užsiregistruoti. Taigi čia ir pateikiamos instrukcijos, kaip tai padaryti.

 

1. Parsisiuntimas ir instaliavimas

Visų pirma Jums reikės parsisiųsti "MS Visual C++ EE 2010":

Parsisiųsti

Paspaudę šia nuorodą, atsidariusiame puslapyje susiraskite štai tokį punktą, kuris parodytas šiame paveikslėlyje:

 

Pasirinkę Jūsų norimą kalbą, tiesiog spustelėkite mygtuką "Download" ir sekite kitus nurodymus, kurie bus Jums pateikiame instaliacijos metu.

 

2. Naujo projekto kūrimas

Atsidarę įrašytą programą ir norėdami pradėti naują projektą, meniu pasirinkite punktą "File" -> "New" -> "Project...", kaip kad parodyta kitame paveikslėlyje arba tiesiog vienu metu suspauskite trijų mygtukų kombinaciją "Ctrl+Shift+N".

 

Atsidariusiame lange kairėje pasirinkite "Visual C++" ir tada lango centre pasirinkite šabloną "Win32 Console Application". Tai padarę, lango apačioje laukelyje "Name" įveskite norimą projekto pavadinimą ir, jei pageidaujate, laukelyje "Browse" galime pasirinkti kitą projekto išsaugojimo vietą. Visa tai atlikę, spustelėkitė Lentelės apačioje esantį mygtuką "OK":

 

Kitame lange vienintelis dalykas, kuri Jums reikia pakeisti, yra varnelės pažymėjimas laukeliui "Empty project" srityje "Additional options". Tai padarę, spustelėkite mygtuką "Finish":

 

Paskutinis žingsnis, kurį Jums reikia atlikti, norint užbaigti projekto paruošimą, yra susikurti failą programos kodui saugoti. Spustelėkite užduočių juostoje (iškart po meniu) esantį antrą mygtuką ir atsivėrusiame lange pasirinkite "C++ File (.cpp)". Lango apačioje "Name" laukelyje įveskite norimą failo pavadinimą ir paspauskite lango apačioje esantį mygtuką "Add".

 

Dabar jau galite rašyti programos kodą ir kompiliuoti programą.