Informatika ar informatikos inžinerija? Spausdinti
( 16 Votes )

Parašė Aurimas Šimkus   

Informatikos studijų mokslo kryptys

Vienas dažniausiai būsimų (neretai ir esamų) informatikos studentų klausia, kuo skiriasi informatika nuo informatikos inžinerijos. Šiame skyrelyje pabandysime į šį klausimą atsakyti schematiškai.

Pagal studijų turinį yra skiriamos 6 mokslo kryptys (plačiau). Informatikos studijos priskiriamos dviem iš jų:

Studijų kryptis Studijų pavadinimų pavyzdžiai
Fiziniai mokslai informatika, bioinformatika, verslo informatika, programų sistemos, informacinės sistemos,  
Technologijos mokslai informatikos inžinerija, kompiuterių inžinerija, informacinės technologijos

Studijų pavadinimų yra ir daugiau, kartais jie neatspindi studijų krypties pavadinimo. Pagrindinis akcentas - informatika priklauso fiziniams mokslams, informatikos inžinerija - technologijos. Taigi reikia išsiaiškinti, kuo skiriasi fizinių ir technologijos mokslo krypčių informatikos studijos.

 

Fizinių (informatikos) ir technologijos (informatikos inžinerijos) mokslų skirtumai

Akivaizdžiausias skirtumas - fiziniai mokslai yra fundamentalieji (kuriantieji), technologijos - taikomieji. Tai reiškia, kad informatikos studijose labiau orientuojamasi į teorinius principus (matematinius modelius, algoritmus, jų kūrimą, programų kūrimą), o informatikos inžinerijoje - į šių principų taikymą (algoritmų ir programų pritaikymą įvairiems įrenginiams, šių įrenginių architektūrą).

Šiek tiek informatiškesnis skirtumas - informatikoje labiau orientuojamasi į programinę įrangą (software), informatikos inžinerijoje - į techninę įrangą (hardware). Tačiau programuoti tenka tiek tiems, tiek tiems, bet skiriasi to programavimo specifika. Informatikai dažniau programuoja taikomasias programas (skirtas galutiniam vartotojui, ty matematikos įrankiai, žaidimai, informacinės sistemos, svetainės), tuo tarpu inžinerijos studentai dažniau programuoja robotus, techninės įrangos draiverius (tiek kompiuterinės įrangos, tiek ir kitos elektronikos, pvz., GPS).

Informatikos studijų metu daugiau yra matematikos paskaitų (taikomoji matematika, diskrečioji matematika, skaičiuojamoji matematika, matematinė logika ir pan.), o informatikos inžinerijoje - daugiau fizikos, tiksliau, elektronikos paskaitų.